FaceTime

 FaceTime دستگاه من کار نمی‌کند

FaceTime در سال 2010 منتشر شد و یکی از قابلیت‌های دوست داشتنی و محبوب در میان مردم سراسر جهان قرار گرفت، برای برقرار کردن ارتباط از طریق ویدئوی زنده با دوستان و خانواده و زمانیکه FaceTime کار نمی‌کند و به مشکل برمیخورد یک تجربه خسته کننده به کاربر دست می‌دهد. رفع مشکل Face Time، یکی از مواردی است که آیفون‌داران باید حتما درباره آن بدانند تا در زمان‌های ضروری بتوانند مشکلات پیش آمده در فیس تایم خود را رفع کنند و به راحتی از آن استفاده کنند. کاربرانی که گوشی‌های آیفون دارند و یا اپل واچ و آیپد باید حتما رفع مشکل Face Time را بلد باشند و بدانند که با چه روشی‌هایی می‌توانند آن را حل کنند.

Face Timeآیا دستگاه اپل شما نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد

برای حل کردن یک مشکل فنی بهترین راه حل، راه‌اندازی مجدد آن است. بیشتر مردم درباره آن شوخی می‌کنند ولی در برخی موارد خاموش و روشن  کردن مجدد دستگاه بهترین قدم است. برنامه‌های باز خود را ببندید و دستگاه را ریست کنید، زماینکه دستگاه روشن شد بررسی کنید که  مشکلات Face Time شما حل شد یا خیر.

پس از راه اندازی دستگاه‌، تنظیمات Face Time خود را به روز کنید

اگر بعد از راه‌انداز با دریافت تماس Face Time به مشکل برخوردید، دستگاه خود را با مراحل زیر به روزرسانی کنید:

 • دستگاه را در صوت لزوم به آخرین نسخه iOS یا ipadOS به روزرسانی کنید
 • وارد تنظیمات دستگاه شوید، گزینه Cellular لمس کنید، مطمئن شوید که خط تلفن شما روشن می‌باشد. اگر از چند سیم کارت متفاوت استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که شماره تلفن مورد نظر شما روشن است.
 • در تنظیمات دستگاه گزینه Face Time را لمس کنید،سپس Face Time را خاموش و روشن کنید.
 • برروی شماره تلفن مورد نظرتون که می‌خواهید با FaceTime از آن استفاده کنید،ضربه بزنید.

اگر بعد از راه اندازی دستگاه جدید با پیام‌ها به مشکل برخوردید، تنظیمات پیام‌های خود را نیز به روزرسانی کنید.

Face Time

مشکلات مرتبط با تاریخ و زمان

کاربران تاریخ و زمان را به صورت خودکار برروی گوشی موبایل خود تنظیم می‌کنند. ولی اگر با Face Time به مشکل برخوردید امکان دارد که تاریخ و زمان را به صورت دستی تنظیم کرده باشید. وارد تنظیمات (System Preferences) دستگاه شوید و سپس به Date and Time بروید تا مطمئن شوید که گزینه Set Automatically خاموش نباشد.

خدمات اپل قطع شده است

 در بعضی مواقع فیس تایم قطع می‌شود یکی از دلایل آن از کار افتادن سرویس‌های اپل است. کاربر می‌تواند صفحه Apple System Service را بررسی کند تا متوجه شود که Face Time با مشکلات فنی روبه‌رو است یا خیر.

Face Time

احتمالا Face Time در کشور شما در دسترس نیست

Face Time در اکثر کشورها در دسترس است ولی در برخی از کشورها هم در دسترس نیست. شما می‌توانید به صفحه پشتیبانی اپل مراجعه کنید تا حامل‌های بی‌سیم موجود در کشور و منطقه‌تون را بررسی کنید.

آیا ویژگی Face Time در دسترس است

 • تماس صوتی Face Time احتمالا برای همه کشورها، مناطق و یا شرکت‌های مخابراتی در دسترس نیست
 • انتقال تماس با فیس تایم امکان‌پذیر نمی‌باشد
 • تماس‌های Face Time را نمی‌توان به تماس تلفنی یا تماس صوتی FaceTime تبدیل کرد. برای انجام این کار تماس فعلی را پایان بدهید و سپس یک تماس جدید را برقرار کنید

Face Time

 اتصال اینترنت ضعیف

اگر در اتصال و برقرار کردن به اینترنت خود به مشکل برخوردید می‌تواند برروی برنامه FaceTime شما نیز تاثیر بگذارد. می‌توانید مشکلات اتصال به اینترنت خود را رفع کنید و یا می‌توانید از داده‌های تلفن همراه خود برای کار کردن با برنامه Face Time استفاده کنید.

از یک اتصال سریع برای جلوگیری از مشکلات کیفیت صدا در FaceTime استفاده کنید

اگر اتصال تلفن همراه یا شبکه Wi-Fi دستگاه شما به کندی اجرا شد و یا سایر کاربران صدا یا تصویر را در همان شبکه Wi-Fi پخش می‌کنند.احتمالا این مشکلات را دارد:

 • هشدار اتصال یا عدم امکان اتصال
 • تماس‌های ویدیویی متلاطم
 • صفحه نمایش سیاه
 • تماس‌های قطع شده

مطمئن شوید که هم شما و هم شخصی که با او تماس گرفتید از اتصال سریع Wi-Fi یا تلفن همراه استفاده می‌کند. اگر از وای‌فای استفاده می‌کنید، فیس تایم به اتصال پهنای باند نیاز دارد.

Face Time

Face Time به روز نیست

اگر به آپدیت‌های نرم‌افزار خود را بی توجه هستید می‌تواند بر روی عملکرد برنامه‌های شما تاثیر منفی بگذارد. اگر با فیس تایم به مشکل برخوردید احتمالا نیاز به آپدیت برنامه خود دارید. باید وارد تنظیمات (Settings) شوید و گزینه System Preferences را لمس کنید و سپس روی گزینه  Software Update ضربه بزنید تا اطمینان کنید که به روزترین نرم‌افزار را اجرا کردید.در بعضی از موارد با خارج شدن از FaceTime و سپس وارد شدن به آن مشکل برطرف می‌شود. وارد تنظیمات شوید و از Apple ID خود خارج شوید و مجدد دوباره وارد شوید.

Face Time در محدودیت‌های محتوا و حریم خصوصی خاموشی است

اگر FaceTime شما کار نمی‌کند احتمالا گزینه Content and Privacy دستگاه خاموش است.برای گوشی و تبلت وارد تنظیمات و سپس گزینه Content & Privacy Restrictions شوید تا مطمئن شوید گزینه FaceTime روشن باشد.

نتیجه‌گیری

اگر تماس‌های FaceTime قطع می‌شوند، در بیشتر مواقع به دلیل مشکل شبکه است. ولی از آن‌جایی که FaceTime از یک اتصال همتا به همتا استفاده می‌کند، می‌توان گفت که مشکل از شخص شما و یا ارتباط کاربر دیگری است. با امتحان کردن راه‌حل‌های بالا که به آن‌ها اشاره شد باید بتوانید که برای همیشه مشکلات را برطرف کنید. مجموعه 123 خرید در این مقاله سعی کرده به رفع مشکلات FaceTime بپردازد.  

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!