چگونه فایل مدنظر خود را ایردراپ کنم؟

ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها

اگر به دنبال یک راه سریع و آسان برای انتقال عکس‌ها و فایل‌ها بین دو گوشی آیفون هستید می‌توانید از AirDrop استفاده کنید. با استفاده از AirDrop می‌توان به راحتی و در عرض چند دقیقه هر آنچه که می‌خواهید را به سادگی و بدون دردسر انتقال دهید. شما با فعال کردن AirDrop برای آیفون و یا مک خود می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید. از طریق ایردراپ می‌توان عکس، فیلم، اسناد، مکان و دیگر موارد را به شخص دیگر منتقل کرد. در ادامه ما نحوه فعالسازی AirDrop برای گوشیتان را آموزش می‌دهیم و همچنین چگونگی ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها را برایتان بازگو می‌کنیم. اما با توجه به سواستفاده از این ویژگی نحوه سفارشی کردن AirDrop مهم است که ما به آموزش آن نیز می‌پردازیم.

AirDrop چیست؟

قبل از چگونگی استفاده از AirDrop به تعریف این ویژگی می‌پردازیم. در حقیقت می‌توان گفت ایردراپ یک سرویس بی سیم اختصاصی می‌باشد. این ویژگی نخستین بار در 2011 استفاده شد و در طی مدت زمان تغییر پیدا کرد. در ابتدای عرضه ایردراپ، پروتکل‌های مک و ios جدا بودند و به همین دلیل از استفاده از AirDrop برای انتقال فایل مدنظر از این دو به هم امکان‌پذیر نبود و اصطلاحاً ناسازگار بودند. اما اکنون استفاده از AirDrop برای بسیاری از مدل‌های آیفون، آی‌پد و مک مقدور است. ایردراپ با بلوتوث و Wi-Fi کار می‌کند. هنگام کار با ایردراپ از طریق بلوتوث مکان دستگاه‌های سازگار شناسایی می‌گردد و داده‎‌های مدنظر از طریق سیگنال Wi-Fi انتقال می‌یابند.
این فناوری یکی از سریع‌ترین و ایمن‌ترین روش‌ها برای انتقال داده محسوب می‌گردد و به صورت خودکار گیرنده نزدیک را شناسایی می‌کند. در حقیقت با این روش دیگر نیازی به اتصال دستگاه‌ها نیست و از مزیت‌های آن سرعت بالاتر انتقال با Wi-Fi نسبت به بلوتوث و NFC و انتقال محافظت شده می‌باشد. انتقال با AirDrop توسط پروتکل TLS محافظت می‌گردد و ایمن سازی صفحات وب نیز با HTTPS صورت می‌گیرد.

روشن کردن ایردراپِ عکس‌ها و فایل‌ها

ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها

برای فعال کردن این ویژگی در آیفون و یا آی‌پد از مسیر زیر اقدام کنید:
1. وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و به صفحه General بروید.
2. در صفحه General با اسکرول گزینه AirDrop را پیدا و انتخاب کنید.
3. در این مرحله دو گزینه Contacts Only و Everyone را مشاهده می‌کنید. با کلیک بر یکی از گزینه‌ها شما می‌توانید انتخاب کنید که AirDrop تنها برای مخاطبینتان یا همه افراد امکان پذیر باشد. (برای استفاده از حالت Contacts Only باید هر دو کاربر نام خود را در icloud ثبت نام کرده باشند و در مخاطب یکدیگر باشند. )
نکته‌ای که برای ایردراپ باید آن را در نظر بگیرید روشن بودن بلوتوث و Wi-Fi در هر دو دستگاه است. برای Wi-Fi نیازی نیست که به شبکه متصل گردید و تنها از سیگنال آن برای انتقال فایل استفاده می‌گردد. در وهله بعدی نیاز است که هر دو دستگاه از طریق ایردراپ شناسایی شوند.
حال اکنون مراحل فعال کردن این ویژگی در مک را برایتان شرح می‌دهیم:
1. اپلیکیشن Finder را در مک خود باز کنید.
2. AirDrop را از نوار سمت چپ انتخاب کنید.
3. حال اکنون همانند آیفون یکی از دو گزینه Only و یا Everyone را انتخاب کنید. (با وجود اینکه Everyone ناامن به نظر می‌رسد اما حتی با انتخاب این گزینه نیز هنگام دریافت فایل از شما سوال می‌شود که انتقال را می‌پزیرید یا خیر)

خاموش کردن AirDrop

گاهی پیش می‌آید که شما نمی‌خواهید عکس‌های تصادفی که دیگران می‌فرستند را با استفاده از AirDrop دریافت کنید. اگر شما از این ویژگی استفاده نمی‌کنید بهتر است که AirDrop خود را خاموش کنید تا حریم خصوصی و امنیت شما بهتر حفظ گردد. برای این کار کافی است که وارد AirDrop شوید یا آن را از منوی پایین صفحه اصلی باز کنید. پس از این مرحله روی گزینه Receiving Off کلیک کنید. با طی کردن این مراحل دستگاه شما مخفی می‌ماند و افراد قادر به پیدا کردن دستگاه شما در ایردراپ نیستند.

تغییر نام AirDrop

ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها

وقتی که شما تنظیمات ایردراپ خود را به گونه‌ای انتخاب می‌کنید که برای بقیه افراد نیز قابل رویت باشد عموما با نام دستگاه خود در AirDrop افراد نزدیک دیده می‌شوید. این تنظیم به صورت پیش فرض می‌باشد و به عنوان مثال شما با نام iPad و Mac در ایردرا پ شناسایی می‌شوید. هنگامی که افراد غریبه دیگر با ایردراپ روشن نزدیک شما هستند یا هنگامی که چندین دستگاه دارید و می‌خواهید نام هر کدام مجزا و قابل شناسایی باشد، باید از تغییر نام AirDrop استفاده کنید.
برای تغییر اسم در آیفون وارد Contacts بشوید و بر روی صفحه تماس خود کلیک کنید. در صفحه تماس خودتان Edit را انتخاب کرده و نوع نمایش نام خود را تغییر دهید. پس از اعمال تغییر روی Done ضربه بزنید تا نام شما تغییر کند. در آی‌پدها شما باید وارد تنظیمات شوید و صفحه General را باز کنید. سپس گزینه Aboutرا انتخاب کنید و با وارد شدن به صفحه Name اسم خود را تغییر دهید. حال چگونگی تغییر این اسم در مک را برایتان شرح می‌دهیم. برای این کار به ترتیب وارد صفحات System Preferences و سپس Sharing شوید. در این قسمت با انتخاب گزینه Computer Name می‌توانید نام دستگاه خود را تغییر دهید.

چگونگی ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها

برای اشتراک‌گذاری محتوای مدنظر خود را باز کنید و سپس بر روی دکمه Share ضربه بزنید. اگر شما قصد ارسال فایل مدنظر به دستگاهی با اپل آیدی خودتان را دارید ممکن است که گیرنده ایردراپ را در بخش share ببینید. در غیر این صورت در بخش شیر گزینه AirDrop را انتخاب کنید. در قسمت ایردراپ شما فهرستی از کسانی که به شما نزدیک‌اند را مشاهده می‌کنید. مخاطبین شما در قسمت People قرار می‌گیرند و آی‌پد و یا مک‌های نزدیکتان در قسمت Devices قابل رویت هستند. بقیه افرادی که در نزدیکی شما هستند اما جزو مخاطبینتان نیستند در Other People نمایش داده می‌شوند. (اگر قصد انتقال عکس از photos را دارید می‌توانید چندین عکس را با هم انتخاب کنید و انتقال دهید.)
وقتی که شما آیفون 11 یا بالاتر دارید با اشاره دستگاه‌ها به سمت یکدیگر انتقال صورت می‌گیرد. اما اگر آیفون 11 پایین‌تر داشتید با انتخاب فرد مورد نظر برای اشتراک گذاری، برای او اعلانی ارسال می‌گردد. در این مرحله فرد گیرنده می‌تواند انتقال را بپذیرد یا آن را رد کند. با پذیرش این درخواست فایل ارسال می‌گردد و در برنامه مناسب می‌توان آن را پیدا کرد. هنگام استفاده از AirDrop پس از اتمام انتقال و تکمیل آن برای شما پیغامی مبنی بر به مقصد رسیدن فایل ارسال می‌گردد.

استفاده از AirDrop بین آیفون و مک

اشتراگ‌گذاری بین آیفون و مک همانند دو آیفون می‌باشد. فقط باید توجه کنید که ios آیفون شما باید 7 یا جدیدتر از آن باشد و مک شما 2012 یا بالاتر از آن و دارای OS X Yosemite و یا جدیدتر این نسخه است. بعد اطمینان از وجود این شرایط شما همانند قسمت قبل روی share و سپس AirDrop کلیک کنید و دستگاه مورد نظر را از قسمت Devices انتخاب کنید. یک راه دیگر نیز وجود دارد و آن باز کردن برنامه AirDrop و کشیدن فایل مورد نظر روی مخاطب مورد نظرتان می‌باشد. پس از این مراحل یک درخواست برای گیرنده ارسال می‌شود.

کار نکردن ایردراپ

کار کردن با AirDrop ساده و آسان است اما گاهاً پیش می‌آید که حتی با وجود روشن بودن ایردراپ نمی‌توان با آن کار کرد. در زیر ما چند نکته را برایتان شرح دادیم که ممکن است با امتحان آن‌ها مشکلات رفع شود.
• از روشن بودن Wi-Fi و بلوتوث در دو دستگاه اطمینان پیدا کنید و هات اسپات باید حتما در دو دستگاه خاموش باشد تا انتقال صورت گیرد.
• با توجه به اینکه ایردراپ از Wi-Fi استفاده می‌کند، باید بتواند از درایوها و سایر موانع رد شود. به همین منظور لازم است که دستگاه‌ها در نزدیک هم باشند و فاصله آن‌ها از 30 فوت بیشتر نباشد.
• در AirDrop محدودیتی بابت حجم فایل وجود ندارد فقط فایل‌های با حجم بالاتر زمان بیشتری برای انتقال نیاز دارند. اما اگر ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها در مدت زمان طولانی ماند، باید حجم فایل ارسالی خود را کاهش دهید.
• اگر گیرنده، دریافت را بر روی Contacts Only تنظیم کند، لازم است که هر دو دستگاه در icloud وارد شوند و ایمیل و یا Apple ID بر روی کارت تماس باشد. اگر انجام این کار مقدور نیست ایردراپ گیرنده را بر روی Everyone تنظیم کنید.
• ممکن است که انتقال به مک دچار مشکل شود در این صورت ممکن است که مشکل از فایروال باشد. برای رفع این مشکل وارد System Preferences شوید و صفحه Security & Privacy را باز کنید. در این صفحه گزینه Firewall را انتخاب کنید و قفل آن را با رمز عبور بازگشایی کنید. پس از این مرحله در گزینه‌های Firewall تیک Block all incoming connections را وردارید.

ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها

جمع‌بندی

با توجه به اینکه کاربران زیادی علاقه‌مند به محصولات اپل هستند یادگیری و کار کردن با ویژگی‌های آن لازم است. یکی از ویژگی‌های هیجان‌انگیز محصولات اپل استفاده از AirDrop برای انتقال فایل، اسناد، عکس، نقشه و … می‌باشد. ایردراپ فایل مدنظر شما را با کیفیت و سرعت بالایی انتقال می‌دهد و کار کردن با آن آسان است. در این مقاله از 123 خرید ما سعی کردیم چگونگی ایردراپ عکس‌ها و فایل‌ها را برایتان توضیح دهیم و فعال کردن آن با امنیت بیشتر را بررسی کنیم. در صورتیکه شما هنگام کار کردن با این قابلیت به سوال و مشکلی برخوردید آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!