چگونگی مشاهده استاتوس واتس اپ بدون دیده شدن

مشاهده استاتوس واتس اپ بدون دیده شدن

چگونگی مشاهده استاتوس واتس اپ بدون دیده شدن

واتس اپ به عنوان یک پیام رسان فضای مجازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه همواره طرفداران زیادی دارد که در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. در این برنامه امکان بارگذاری استاتوس یا وضعیت وجود دارد. حال در مواقعی شما می‌خواهید وضعیت شخصی را مشاهده کنید بدون آنکه فرد متوجه شود. در این حالت چگونگی مشاهده استاتوس واتس آپ بدون دیده شدن مسئله‌ای است که مطرح می‌شود. دیدن استاتوس بدون فهمیدن راه‌های مختلفی دارد و یک مسئله قابل حل است. در ادامه با 123 خرید همراه باشید تا چگونگی مشاهده استاتوس واتس آپ بدون دیده شدن را بیان کنیم.

دیدن استاتوس بدون فهمیدن

استاتوس واتس اپ همانند استوری در اینستا است که توسط شخص بارگذاری می‌شود و افرادی که جزو مخاطبین می‌باشند و یا اینکه شماره شخص را دارند قادر به مشاهده آن هستند. برای دیدن استاتوس بدون متوجه شدن فرد راه‌های متفاوتی برای گوشی‌های اندرویدی و IOS وجود دارد. در ادامه ما هر کدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

خاموش کردن read receipts

چگونگی مشاهده استاتوس واتس اپ بدون دیده شدن

یکی از قابلیت‌هایی که در واتس اپ برای کاربران عرضه می‌شود امکان غیر فعال نمودن رسید خواندن یا همان پنهان نمودن تیک آبی دوتایی است. با انجام این عمل شما می‌توانید پیام‌های ارسالی خود را به صورت مخفی بخوانید. قابل ذکر است که با این ویژگی علاوه بر مشاهده مخفی پیام‌ها می‌توان وضعیت فرد را نیز بدون اینکه متوجه شود بخوانید. در زیر مراحل غیر فعال نمودن  read receipts برای عدم مشاهده تیک آبی مشاهده پیام را می‌بینید.

 1. واتس اپ را باز کنید و وارد تنظیمات آن شوید.
 2. Privacy یا حریم خصوصی را انتخاب کنید.
 3. در صفحه جدید به پایین بروید و گزینه Read Receipts یا رسید مشاهده پیام‌ها را پیدا کنید.
 4. با خاموش کردن این گزینه دیگر رسید دو تیک آبی خواندن پیام‌ها برای پیام‌های شما فعال نیست.

با انجام مراحل فوق علاوه بر خصوصی بودن مشاهده پیام‌ها شما می‌توانید وضعیت واتس اپ را نیز بدون اینکه فرد متوجه شود مشاهده کنید. از این روش هم در گوشی‌های اندرویدی و هم در گوشی‌های IOS می‌توان استفاده کرد.

افلاین شدن برای دیدن استاتوس بدون فهمیدن

یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای دیدن استاتوس بدون فهمیدن شخص قطع اتصال به اینترنت وای فای یا داده تلفن همراه است. همچنین شما می‌توانید گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا بدون فهمیدن فرد استاتوس را ببینید. البته قابل ذکر است که استفاده از این روش یک مشکل دارد و این مخفی ماندن شما تا زمانی است که دوباره آنلاین شوید. پس از اینکه اتصال شما مجدد به اینترنت برقرار شود استاتوس توسط شما سین می‌خورد. به همین دلیل شما باید هنگامی از این روش استفاده کنید که زمان کمی تا انتهای انقضای استاتوس باقی مانده است. برای استفاده از این روش تنها کافی است که روی ایکون داده تلفن همراه و وای فای خود ضربه بزنید. سپس آن‌ها را خاموش کنید و یا اینکه به طور کلی گوشی خودرا بر روی حالت هواپیما بگذارید.

استفاده از مدیریت فایل‌ها

اگر گوشی شما اندرویدیست می‌توانید از این روش استفاده کنید و استاتوس فرد را از قسمت مدیریت فایل‌ها (File Manager) و قسمت واتس اپ مشاهده کنید. شما می‌توانید به راحتی به وضعیت دیگران بدون آنکه مطلع شوند دسترسی پیدا کنید زیرا مستقیما وارد برنامه نمی‌شوید. در ادامه روش استفاده از این روش را مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.

 1. ابتدا وارد پوشه File Manager خود شوید و با کلیک بر روی پوشه بالای صفحه به قسمت Internal Storage بروید.
 2. وارد صفحه WhatsApp شوید. (در برخی گوشی‌‍‌ها صفحه مربوط به واتس اپ در قسمت Android و در صفحه media و با نام whatsapp قرار دارد.)  
 3. در این قسمت برای اینکه بتوانید استاتوس افراد را مشاهده کنید وارد قسمت Media و پس از آن Statuses شوید تا به صورت مخفی وضعیت افراد را مشاهده کنید.

اگر در این قسمت قادر به مشاهده وضعیت افراد نیستید باید وارد تنظیمات مدیر فایل شوید و سپس نمایش فایل‌ها ‘Show hidden files’ را فعال نمائید.

از طریق وب

اگر شما به رایانه شخصی یا لپ تاپ دسترسی دارید با استفاده از Incognito Tab می‌توانید به واتس اپ تحت وب دسترسی پیدا کنید. از این روش دسترسی به واتس اپ می‌توانید برای دیدن استاتوس بدون فهمیدن استفاده کنید.

 1. برای استفاده از این روش مرورگر کروم سیستم خود را باز کنید و سپس یک تب جدید یا Incognito در آن باز کنید.
 2. در کروم خود watsapp.com را باز کنید و با باز کردن آن وارد اکانت واتس اپ خود شوید.
 3. پس از آنکه وارد اکانت واتس اپ خود شدید روی نماد استاتوس کلیک کنید تا وضعیت‌ها بارگذاری شوند.
 4. بعداز بارگذاری وضعیت‌ها اینترنت لپ تاپ یا سیستم خود را خاموش کنید. بعد از قطع اتصال به اینترنت وضعیت شخص مورد نظر را ببینید و سپس صفحه Incognito را ببندید.

جمع‌بندی

استفاده از فضای مجازی و پیام رسان‌ها رو به افزایش است. واتس اپ نیز یک اپلیکیشن پیام رسان مورد علاقه بسیاری از کاربران شناخته شد. ما در این مقاله از وب سایت 123 خرید چگونگی مشاهده استاتوس واتس اپ بدون دیده شدن را برایتان شرح دادیم. با استفاده از چهار روش فوق شما می‌توانید بدون اینکه فرد متوجه شود استاتوس او را ببینید. اگر شما نیز تجربه استفاده از هر یک از این روش‌ها را دارید آن را برایمان بازگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!