چگونگی ضبط صفحه با صدا در آیفون

ضبط صفحه با صدا در آیفون

گاهاً شما از کلیپی در اینستا خوشتان می‌آید و قصد سیو آن را دارید. برای انجام این کار چگونگی ضبط صفحه با صدا سوالی است که پیش می‌آید. در این مقاله جواب این سوال را برایتان شرح می‌دهیم و اسکرین رکورد با صدا موضوعی است که به آن می‌پردازیم.

فعال سازی اسکرین رکورد با صدا

ضبط صفحه با صدا در آیفون

اگر شما قصد ضبط فیلم از صفحه نمایش خود در آیفون یا ایپد را دارید، بدون نیاز به نصب برنامه دیگر می‌توانید فعالیت صفحه نمایش خود را ضبط کنید. در آیفون و ایپدها قابلیتی تحت عنوان ضبط صفحه با صدا وجود دارد. استفاده از این ابزار به مراتب حتی ساده‌تر از استفاده از برنامه شخص ثالث می‌باشد. در ادامه نحوه راه‌اندازی و استفاده از این ابزار داخلی برای ضبط صفحه با صدا در آیفون را بررسی می‌کنیم.

برای استفاده از ویژگی ضبط صفحه نمایش ابتدا باید آن را راه‌اندازی کنید تا به کنترل پنل شما اضافه شود. برای افزودن این قابلیت ابتدا به تنظیمات گوشی یا ایپد خود بروید و وارد صفحه Control Center شوید. در این صفحه گزینه Access Within Apps را پیدا نمائید و در صورت خاموش بودن این گزینه را فعال کنید. سپس برای ظاهر شدن در Control Center روی کنترل‌های بیشتر (More Controls section) کلیک کنید و سپس گزینه Screen Recording را انتخاب نمائید. با این کار گزینه ضبط به بخش Included Controls افزوده می‌شود و شما می‌توانید از طریق Control Center به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

شروع ضبط صفحه با صدا در آیفون

اسکرین رکورد با صدا

برای شروع ضبط ویدیو باید به صفحه‌ای که قصد رکورد آن رادارید بروید و سپس با کشیدن انگشتتان به پایین مرکز کنترل را در گوشی آیفون خود باز کنید. سپس در مرکز کنترل دکمه دایره‌ای که مخصوص ضبط است را بزنید. با انتخاب این گزینه یک شمارش معکوس در پایین صفحه شما نمایش داده می‌شود. بعد از این شمارش ویدیو مدنظر که بر روی صفحه شما در حال پخش است ضبط می‌گردد. اگر شما قصد اسکرین رکورد با صدا را دارید می‌توانید پس از فشردن دکمه ضبط که در مرکز کنترل است روی دکمه میکروفون Microphone نیز کلیک کنید تا متوجه شوید که دکمه صدا برای رکورد در گوشی شما روشن است یا خیر؟ 

این اسکرین رکورد با صدا به صورت پیش فرض در گالری شما ذخیره می‌گردد اما شما می‌توانید مقصد دیگری را برای این ذخیره انتخاب کنید. برای این کار تنها کافیست که دکمه ضبط را به صورت طولانی مدت فشار دهید تا مقصد مورد نظر برای سیو را انتخاب نمائید. با کلیک بر روی Start Recording پس از نمایش شمارش معکوس یک نماد قرمز با تایمر در اسکرین شما ظاهر می‌گردد.

حال اگر شما اسکرین رکورد با صدا مدنظرتان را ضبط کردید و می‌خواهید برای توقف آن اقدام کنید تنها کافی است روی نماد قرمز ضبط ضربه بزنید. در حقیقت دیگر نیاز به رفتن مجدد به مرکز کنترل نیست و بعد از ضربه به آیکون قرمز از شما سوال پرسیده می‌شود که می‌خواهید ضبط را متوقف کنید؟ در این هنگام تنها کافی است که بر روی stop ضربه بزنید. پس از انتخاب این گزینه اعلانی با مضمون ذخیره شدن ویدیو برای شما ظاهر می‌شود.

گرفتن اسکرین شات از صفحه‌ای که اجازه این کار را نمی‌دهد

گاهاً پیش می‌آید که شما قصد دارید از مطالب یک صفحه عکس بگیرید اما اجازه این کار را به شما نمی‌دهد. به عبارت دیگر آن فعالیت خاص نمی‌گذارد تا شما از مطالب آن شات بگیرید. در چنین مواقعی می‌توان از اسکرین رکورد با صدا استفاده کنید. در حقیقت شما می‌توانید از صفحه مدنظرتان فیلم بگیرید و سپس آن را پخش کنید تا لحظه‌ای که می‌خواهید آن را متوقف کنید. سپس از لحظه مدنظر خود با استفاده از دکمه روشن/خاموش + دکمه هوم، عکس صفحه را بگیرید. فیلم ضبطی توسط شما در گالری ذخیره می‌گردد. اگر قصد مشاهده فیلم ضبطی را دارید همچنین می‌توانید روی آیکون ضبط ضربه بزنید و فیلم را Play کنید. پس از تماشای فیلم می‌توان آن را حذف یا اشتراک‌گذاری نمود.

جمع‌بندی

در این مقاله از 123 خرید به چگونگی ضبط صفحه با صدا در آیفون پرداختیم. در گوشی آیفون بدون نیازبه برنامه ثالث و به راحتی با ابزارک‌های گوشی می‌توان این ضبط را انجام داد. مراحل چگونگی این کار را به صورت کامل و مرحله به مرحله توضیح دادیم. این ضبط ویدیو هنگام ذخیره فیلم یا کلیپ مورد علاقتان در اینستا یا هنگامی که اجازه شات برداری ندارید یک راهکار کاربردی است.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!