چگونه حساب Threads خود را حذف کنیم؟

حذف یا غیرفعال کردن اکانت تردز

اپلیکیشن Threads یکی از برنامه‌هاییست که به تازگی از آن رونمایی شد. این برنامه به محض انتشار نظر بسیاری را به خود جلب کرد و افراد زیادی در این برنامه ثبت نام کردند. تعداد کاربران تردز تا رکورد شکنی نیز پیش رفت. حال با گذشت مدت کمی از عرضه این برنامه ممکن است بسیاری به دنبال حذف حساب کاربری خود در تردز باشند. این کار می‌تواند دلایل مختلفی اعم از ماهیت محدود، ضعیف محتوایی یا کنترل نامناسب حریم خصوصی و … باشد. این پلتفرم متعلق به شرکت متاست و امکان غیرفعال کردن پروفایل را برای شما فراهم می‌کند. قابل ذکر است که حذف حساب کاربری تردز امکان‌پذیر می‌باشد اما ممکن است که برای اکانت اینستاگرام شما مشکل‌ساز باشد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه حساب کاربری Threads خود را حذف کنیم؟ با مجموعه 123 خرید همراه باشید تا مراحل حذف حساب کاربری تردز را برایتان بازگو کنیم.

حذف حساب کاربری تردز

حذف اکانتتان در تردز کمی تعجب آور است و برای خلاص شدن از شر آن باید اکانت اینستاگرام لینک شده به آن را حذف کنید. اکنون و در این برهه زمانی حذف اکانت تردز به صورت جداگانه امکان‌پذیر نیست. در ادامه نحوه حذف حساب کاربری تردز به همراه اکانت اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

 • برای حذف اکانت Threads این برنامه را در گوشی اندروید و یا ios خود باز کنید.
 • از تب پایین برنامه Profile را انتخاب کنید. (گوشه سمت راست تب پایین)

چگونه حساب Threads خود را حذف یا غیرفعال کنیم؟

 • در صفحه پروفایل خود منوی دو خطی سمت راست بالا را انتخاب کنید.
 • در این صفحه گزینه Account را انتخاب نمائید.
 • حال گزینه Personal information را انتخاب کنید.
 • با انتخاب این گزینه به Accounts Centre در صفحه اینستاگرام می‌روید که باید در آن گزینه Personal details را انتخاب کنید.
 • سپس بر روی Account ownership and control ضربه بزنید و تنها گزینه موجود یعنی Deactivation or deletion را انتخاب کنید.
 • اکنون باید اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید و پس از انتخاب گزینه Delete account روی Continue ضربه بزنید.

 • برای دلیل حذف اکانت گزینه Something else را انتخاب کنید و سپس Continue را بزنید.

 • در انتها رمز عبور اکانت خود را برای تایید وارد کنید و مجدد Continue را انتخاب کنید.

با انجام مراحل فوق هم حساب تردز و هم حساب اینستاگرام شما پاک می‌گردد. از سمت دیگر با رفتن مستقیم به برنامه اینستاگرام و طی کردن مراحل بالا نیز می‌توانید به طور مستقیم اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید تا به صورت خودکار نمایه‌های لینک شده با آن نیز حذف شوند.

غیر فعال کردن اکانت تردز

گاهاً پیش می‌آید که شما در طول استفاده از پلتفرم تردز تعداد زیادی فالور جمع نمودید و یا حتی محتوای  خوبی را برای کاربران ایجاد کردید. در این هنگام حذف حساب کاربری تردز کار عاقلانه‌ای نیست. حتی گاهاً شما نمی‌خواهید اکانت اینستاگرام  خودتان حذف گردد. در چنین زمانی غیرفعال نمودن حساب کاربری تردز تا زمانی که راهی برای حذف جداگانه آن به وجود بیاید بهترین کار ممکن است.  در ادامه مراحل غیرفعال نمودن حساب کاربری Threads را بررسی می‌کنیم.

 • مرحله ابتدایی غیرفعال نمودن حساب کاربری تردز همانند حذف آن است. شما باید وارد برنامه Threads شوید و Profile را از تب پایین باز کنید.
 • حال از صفحه پروفایل منوی دو خطی گوشه سمت راست را باز کنید.

چگونه حساب Threads خود را حذف یا غیرفعال کنیم؟

 • گزینه Account را انتخاب کنید.
 • حال در مرحله بعد روی Deactivate profile ضربه بزنید.
 • در صفحه جدید که نمایش داده می‌شود گزینه مشکی پایین را انتخاب کنید.

چگونه حساب Threads خود را حذف یا غیرفعال کنیم؟

با انجام مراحل فوق اکانت شما در پلتفرم تردز غیرفعال می‌شود. فقط توجه کنید که در صورت فعال کردن مجدد اکانت، تنها یکبار در هفته می‌توانید حسابتان را غیرفعال کنید. در طول غیر فعال بودن حساب کاربریتان تمامی پست، لایک، کامنت و … شما نیز مخفی می‌شود و پاک نمی‌گردند. در حقیقت می‌توان گفت این کار یک راه مناسب و جایگزین برای حذف حساب کاربری تردز به حساب می‌آید. نکته بسیار مهم در این زمینه این است که غیرفعال نمودن اکانت تردز تأثیری بر روی اکانت اینستاگرام نمی‌گذارد که بسیار خوب است. با غیرفعال کردن اکانت تردز این اکانت حذف نمی‌شود و با راه‌اندازی مجدد تمام اطلاعات اعم از پست و لایک که در فیس بوک ذخیره شده به حساب شما باز می‌گردد.

فعالسازی مجدد اکانت Threads بعد از حذف

اگر شما اکانت خود را به طور کامل حذف نمودید برای فعالسازی و راه‌اندازی مجدد آن کافیست که برنامه تردز را نصب کنید و با استفاده از حساب کاربریتان در اینستاگرام که قبلاً نیز از آن استفاده کردید، برنامه تردز را نصب نمائید.  در حقیقت با این کار شما وارد حساب خود می‌شوید و مجدد این برنامه برایتان فعال می‌گردد.

چگونه حساب کاربری Threads خود را حذف کنیم بدون اینکه اینستاگرام حذف شود؟

باید گفت که در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید بدون حذف اینستاگرام، اکانت خود در برنامه تردز را حذف کنید. البته طبق ادعای آدام موسری رئیس اینستاگرام، تیم برنامه تردز در حال جستجوی راهی هستند تا بدون حذف حساب در اینستا بتوان به طور جداگانه اکانت تردز را پاک نمود.

چه مدت زمانی طول می‌کشد که اکانت تردز حذف یا غیر فعال شود؟

حذف حساب کاربری تردز کمی طولانی است و ممکن است تا 90 روز نیز طول بکشد. این زمان طولانی به این دلیل است که تنها راه حذف این اکانت، حذف IG پیونده شده با آن یعنی اینستاگرام است که پردازش آن طولانی می‌باشد. اما غیرفعال نمودن اکانت Threads بلافاصله بعد از ضربه بر روی دکمه غیرفعال صورت می‌گیرد.

جمع‌بندی

پلتفرم Threads به عنوان یک برنامه که به تازگی عرضه شد، حواشی زیادی دارد. حذف این برنامه خود یک مسئله بحث برانگیز درباره تردز است. در این مقاله به سوال چگونه حساب کاربری Threads خود را حذف کنیم؟ پاسخ دادیم و مراحل آن را قدم به قدم بازگو کردیم. شما نیز پیش از حذف حساب کاربری تردز خود به طور کامل این مقاله را مطالعه کنید تا با اتفاقات پیش از آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!