ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ

آپدیت One UI 5.1

ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 در بسیاری از گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در دسترس می‌باشد. این یک آپدیت کوچک است ولی شامل تعدادی قابلیت مفید می‌باشد که ارزش استفاده کردن دارند. آخرین آپدیت قابلیت One UI 5.1 با مدل Samsung Galaxy S23 راه اندازی شد. این قابلیت در حال حاضر در بسیاری از گوشی‌ها و تبلت‌های مدرن گلکسی اعم از S،Z،A در دسترس می‌باشد. اگر دستگاه شما از این قابلیت پشتیبانی می‌کند و یا اینکه می‌خواهید از این ویژگی جدید استفاده کنید این پست را از دست ندهید.

ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ

قابلیت‌های رابط کاربری One UI 5.1

شش ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ وجود دارد که باید آن‌ها را امتحان کنید.  

  • ویجت باتری جدید
  • بهبود حالت‌ها و روال‌ها
  • از طریق تنظیمات سریع اسکرین شات بگیرید
  • بهبود برنامه گالری
  • تماس متنی بیکسبی
  • یکپارچه سازی خبره RAW در برنامه دوربین

در ادامه هر کدام از این ویژگی‌ها را به طور دقیق بررسی می‌کنیم.

تاثیر آپدیت One UI 5.1 در ویجت باتری

رابط کاربری One UI 5.1 یک ویژگی جدید به نام ویجت باتری را اضافه کرده که میزان باتری فعلی تلفن همراه،ابزارهای پوشیدنی و سایر دستگاه‌های متصل را به کاربر نشان می‌دهد. این آپدیت مثل ویجت صفحه قفل گوشی‌های آیفون است ولی برای صفحه اصلی در دسترس می‌باشد. برای دسترسی داشتن به ویجت باتری در گوشی‌های سامسونگ یک فضای خالی را مدت زمان طولانی فشار دهید ابتدا گزینه Widgets  و سپس Battery و بعد از آن گزینه Battery status  را لمس کنید و ویجت وضعیت باتری را انتخاب کنید.  در این قسمت  می‌توانید شکل دایره یا فهرستی را انتخاب کنید. ویجت به طور پیش فرض حالت چهار دستگاهی را نمایش می‌دهد ولی می‌توانید اندازه آن را به هشت دستگاهی تغییر دهید.

ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ

بهبود حالت‌ها و روال‌ها

یکی از بهترین قابلیت‌های گوشی‌های موبایل سامسونگ حالت‌ها و روال‌ها می‌باشد و با آپدیت One UI 5.1 خیلی بهتر هم شده است. در این آپدیت دو پیشرفت عمده وجود دارد.

حالت اول: حالت پیش تنظیمی جدید برای “حالت تئاتر” است که کمک به حداقل رساندن حواس پرتی ناشی از اعلان‌ها و نور صفحه‌ می‌کند تا به صورت تصادفی باعث مزاحمت اطرافیان نشود به علاوه یک مکمل بی‌نظیر برای تماشاگران فیلم است.

حالت دوم: برای بعضی از کارهای معمول مثل فعال کردن اشتراک‌گذاری سریع برای ارسال کردن فایل و یا تغییر تصویر زمینه وجود دارد. انجام این کارها را در منو دستگاه‌های متصل به تصویر زمینه می‌توانید پیدا کنید.

از طریق تنظیمات سریع اسکرین شات بگیرید

از ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1؛ اسکرین شات در گوشی‌های موبایل سامسونگ چند راه حل وجود دارد و جدیدا رابط کاربری One UI 5.1 یک روش دیگر به آن اضافه کرده است. بعد از این آپدیت قادر هستید به طور مستقیم از پنل تنظیمات به طور سریع اسکرین شات بگیرید. برای انجام این اقدام وارد پنل تنظیمات سریع شوید و آن را سفارشی کنید و بعد دکمه گرفتن اسکرین شات را به آن اضافه کنید. پس از اضافه کردن فقط کافیست دکمه را لمس کنید تا گوشی شما به طور خودکار بقیه کارها را انجام بدهد. به علاوه می‌توانید دکمه را طولانی مدت فشار دهید تا تنظیمات اسکرین شات ممکن شود و تغییرات امکان‌پذیر شود.

ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ

تاثیر آپدیت One UI 5.1 بهبود برنامه گالری

چند قابلیت جدید به رابط کاربری One UI 5.1 اضافه شده است که کاربری قادر است در برنامه Samsung Galaxy از آن استفاده کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها Image Clipper است که برای کاربر این امکان را فراهم می‌کند تا سوژه را از پس زمینه عکس بردارند،برش را در کلیپ بورد کپی کنید و آن را در جای دیگر قرار دهید این قابلیت همانند آیفون است و متاسفانه این ویژگی منحصر به پرچمداران می‌باشد. به علاوه سامسونگ قابلیت‌های نرم‌افزاری موجود مثل پاک‌کن اشیا را اضافه کرده که میتوانید اشیای ناخواسته را از عکس‌هایتان حذف کنید. ابزار بازسازی عکس، عکس‌ها را بهبود می‌بخشد و جلوه‌های چهره که به شما امکان می‌دهد رنگ‌های سلفی،خط فک،چشم‌ها و.. را ادیت کنید.

تماس متنی بیکسبی

این قابلیت شبیه به ویژگی Call Screen در تلفن‌های هوشمند Google Pixel است. قابلیت Bixby Text Call در گوشی‌های هوشمند سامسونگ به دستیار این اجازه را می‌دهد که تماس را از طرف شما دریافت کند و از تماس گیرنده بپرسد که دلیل تماس او چیست؟ شما می‌توانید یک نسخه از آنچه که تماس گیرنده میخواهد بگوید را دریافت ‌کنید و Bixby پاسخ شما را با صدای بلند و واضح می‌گوید. Bixby Text Call با رابط کاربری One UI 5 معرفی شد و فقط محدود به کشورکره بود. رابط کاربری One UI 5.1 در حال حاضر از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند. این قابلیت عملأ برای مقابله با تماس‌های غیراضطراری طراحی شده است ولی قادر هستید هنگامیکه در یک جلسه هستید و قادر به پاسخگویی نیستید به تلفن پاسخ دهید از این قابلیت استفاده کنید. این قابلیت را می‌توانید در پنل تنظیمات،تماس برنامه تلفن پیدا کنید.

ویژگی مفید در رابط کاربری One UI 5.1 برای گوشی‌های سامسونگ

یکپارچه سازی خبره RAW در برنامه دوربین

ویژگی Expert RAW در گوشی‌های موبایل پرچمدار سامسونگ جزو قابلیت‌های دوربین است که به عکاسان حرفه‌ای و علاقمند این امکان را می‌دهد تا کنترل کامل سخت‌افزار دوربین گوشی را به دست بگیرند. این ویژگی در نسخه‌های قبلی یک برنامه جداگانه بود، ولی در آپدیت One UI 5.1 اکنون به طور مستقیم با برنامه دوربین اصلی ادغام شده است.  به همین خاطر کاربران بیشتری احتمالأ آن را امتحان می‌کنند. این ویژگی را در منوی برنامه دوربین می‌توانید پیدا کنید.

آپدیت  One UI 5.1  ویژگی‌های درخواستی کاربران را اضافه می‌کند

رابط کاربری One UI 5.1 یک آپدیت بسیار جزئی می‌باشد ولی با این حال یک به روز رسانی کارآمد است. بخاطر اینکه انیمیشن‌ها و پایداری را بهبود می‌بخشد و قابلیت‌هایی که کاربران و علاقمندان سامسونگ به طور منحصر درخواست کردند، را اضافه می‌کند. برخی از این قابلیت و ویژگی‌ها مسلمأ از آیفون کپی شدند ولی این یک شکایت نیست.

این قابلیت‌های جالب را در گوشی‌های پرچمدار Galaxy  خود امتحان کنید.   

نتیجه‌گیری

رابط کاربری One UI 5 رنگ‌ها را واقعی و درخشنده‌تر نشان می‌دهد و رنگ‌ها مانند رنگین کمان زیبا هستند. در این آپدیت رابط کاربری One UI 5  سامسونگ به درستی عمل کرده است، این آپدیت بسیار کارآمد است و ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی را ارائه می‌‎دهد. ما ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی را میبینیم که سال‌ست وجود دارند که از پس زمینه به پیش زمینه می‌آیند. رقابت با کمپانی اپل برای کمپانی سامسونگ بسیار مفید و کارآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!