سوختن صفحه نمایش در آیفون 15

کمپانی اپل جزو بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین کمپانی‌ها در سراسر جهان می‌باشد. و هر سال بسیاری از علاقمندان منتظر محصولات باکیفیت از این کمپانی می‌باشند. در 22 سپتامبر 2023 (31 شهریور 1402) کمپانی اپل از جدیدترین محصول خود به نام گوشی موبایل آیفون 15 رونمایی کرد. ولی کاربران در هنگام استفاده از این گوشی به چند مشکل عمده برخورد کردند؛ 1- داغ کردن 2- سوختن صفحه نمایش در گوشی موبایل آیفون‌ 15 پرو که باعث نارضایتی برخی از کاربران است. حال باید ببینیم که اپل راه حلی برای رفع این مشکلات دارد یا خیر؟

مجموعه 123خرید در این مقاله به بررسی مشکل سوختن صفحه نمایش در آیفون‌های 15 پرو می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

این یک باگ سخت‌افزاری نیست بلکه یک مشکل در حفظ تصویر در ios17  می‌باشد. iOS 17.1 RC این مشکل حفظ تصویر را برطرف می‌سازد و کمپانی اپل iOS 17.1 RC را در شاخه پایدار برای همه کاربران فراهم می‌کند.

سوختن صفحه نمایش در آیفون 15

 علت سوختن صفحه نمایش

سوختن صفحه نمایش در گوشی‌های موبایل هوشمند یک ایراد رایج است. و بیشتر در صفحه نمایش‌هایی که از فناوری OLED برخوردار هستند رویت می‌شود. ولی این ایراد در طول زمان رخ می‌دهد بعضی از بخش‌های نمایشگر به علت استفاده بیشتر سریع تحلیل می‌روند. که باعث می‌شود رنگ‌های قابل درک صفحه نمایش در یک بخش بیشتر از بخش دیگر تغییر کند و یک تصویر ((شبح)) را پشت سر بگذارد.

سوختن صفحه نمایش در گوشی‌های هوشمند یک امر طبیعی می‌باشد. ولی آیفون‌های 15 پرومکس خیلی زود دچار این اختلال شدند و عمر صفحه نمایش این گوشی کوتاه است. کاربران بسیاری در Subreddit اپل گزارش کردند که تصویر دقیق سوختن به صورت شگفت‌انگیزی فقط به صورت موقت قابل رویت است. ولی با وجود راه‌اندازی مجدد، برروی صفحه باقی می‌ماند. با بررسی‌های بسیار این اختلال سوختگی صفحه نمایش نیست تنها یک مشکل حفظ تصویر در ios17  می‌باشد.

منتشر شدن نسخه  iOS 17.1

اپل iOS 17.1 Release Candidate را برای آزمایش‌کنندگان بتا منتشر کرد. Redditorها تأیید کردند که با آپدیت جدید iOS 17.1 RC این مشکل رفع خواهد شد، این آپدیت جدید نشان داد که این مشکل در آیفون 15 یک باگ نرم‌افزاری است، و یک مشکل سخت‌افزاری در نمایشگر OLED در جدیدترین گوشی‌های هوشمند آیفون نیست.

اگر شما هم با این مشکل در آیفون‌ 15 روبه‌رو هستید، می‌توانید با ثبت نام در تراک بتا؛ نسخه به روزرسانی iOS 17.1 release candidate را دریافت کنید و یا منتظر باشید تا به روزرسانی در شاخه پایدار منتشر شود.

سوختن صفحه نمایش در آیفون 15

نتیجه‌گیر

کمپانی اپل با بررسی‌های بسیار برای رفع مشکل پیش آمده در آیفون‌ 15 ادعا کرد که با منتشر شدن iOS 17.1 و آپدیت این غول اپل مشکل سوختن صفحه نمایش در آیفون 15 به طور کامل رفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!