ریجستر آیفون 14 در ایران

ریجستر آیفون 14 در ایران

با اینکه چند ماهی از ورود گوشی های سری 14 آیفون به داخل کشور می گذرد، اما هنوز خبری از ریجستر آیفون 14 در ایران نیست.

طبق آمار‌های بدست آمده حدود 300 هزار گوشی آیفون 14 به صورت قاچاق و رویه مسافری وارد کشور شده‌‌. که امکان فعال سازیشان تا به امروز وجود نداشته. به همین دلیل خریداران آیفون 14 نگرانند. با این حال بسیاری از فروشندگانی که این گوشی‌ها را به‌ صورت مسافری وارد کردند، می‌گویند که این موبایل ها به زودی  رجیسترشان فعال می‌شود. با این حال سامانه همتا بیانیه داده است که هیچ کدام از مدل های آیفون 14 رجیستر نشده و همگی قاچاق هستند.

همانطور که می‌دانید از سال 96 همه‌ی گوشی های وارداتی باید  در سامانه همتا ثبت شوند در غیر این صورت آنتن شان بعد از یک ماه قطع می شود.

اما سوالی که پیش می‌آید، تکلیف ریجستر آیفون 14 در ایران چه می‌شود؟ آیا می‌توان هنوز امیدوار بود؟

ریجستر آیفون 14 در ایران

آیفون 14 کی ریجستر می‌شود؟

عالیان، سخنگوی واردکنندگان موبایل، در گفتگو با تجارت ‌نیوز بیان کرد: در حال حاضر آیفون ۱۴ به ‌صورت رسمی وارد کشور نشده است. به همین دلیل شناسه گمرکی این کالا در سامانه‌ها ثبت نشده، تجار امکان ثبت سفارش و ترخیص را ندارند.

او همچنین گفت: حتی اگر این مدل گوشی‌ها از طریق مسافری برای مصرف شخصی وارد کشور شوند، باز هم به دلیل اینکه شناسه آن در سامانه‌ها ثبت نمی‌شود امکان رجیستری ندارند.

عالیان همچنین تأکید کرد که زمان مشخصی برای ثبت سفارش این مدل گوشی‌ها و نحوه‌ تأمین ارز آن اعلام نشده است. گوشی‌های مسافری بدون ریجستر فقط تا یک ماه آنتن دهی دارند. با این حال خریداران گوشی‌های آیفون 14 می‌‌توانند سیم کارت‌های خود را خارج و دوباره وارد گوشی کنند.تا یک ماه دیگر این زمان را تمدید کنند.

ابراهیم درستی، نماینده اسبق وزیر صمت در اصناف کشور بیان کرده تا به امروز هیچ کس موفق به ریجستر کردن این گوشی نشده اما امیدواریم هرچه زودتر شرایط رجیستری کردن این موبایل‌ها فراهم شود.

همین موضوع باعث شد قیمت آیفون 14 از 63 ملیون به 50 ملیون برسد.

خبر خوب درمورد ریجستری آیفون 14

ریجستر آیفون 14 در ایران

طبق آخرین خبرها درمورد ریجستر آیفون 14 سخنگوی وزارت صمت، امید قالیباف، در یک مصاحبه اعلام کرد آیفون 14 در روند رجیستری قرار گرفته است. با این حال قالیباف تاکید کرد رجیستری آیفون 14 محدود به گوشی های مسافری خواهد بود و قرار نیست گوشی های آمریکایی آیفون اپل به طور تجاری و گسترده وارد کشور شوند.

هزینه‌ی ریجستر آیفون 14 در ایران چقدر است

هزینه ریجستری آیفون ۱۴ با توجه به نوع و مدل آن فرق دارد و قیمت گذاری می‌شود. به طور کلی گوشی‌هایی که قانونی و از طریق شرکت‌های رسمی وارد کشور شده اند. توسط آن شرکت گارانتی می شوند. و نیازی نیست به صورت جداگانه هزینه ریجستری پرداخت شود، ولی اگر گوشی آیفون اصطلاحاً بصورت مسافری وارد کشور شده باشد ،باید آن را  در سامانه همتا  ریجستر کرد و هزینه ثبت آن را جداگانه پرداخت کرد.

هزینه‌ ریجستری مدل‌های آیفون14 در ایران

هزینه‌ ریجستری مدل‌های آیفون14

نوع آیفون هزینه رجیستری
رجیستری ایفون ۱۴ 5.200.000 تومان
رجیستری ایفون ۱۴ پلاس 5.800.000 تومان
رجیستری ایفون ۱۴ پرو 6.500.000 تومان
رجیستری ایفون ۱۴ پرو مکس 7.100.000 تومان

هزینه‌ی رجیستری ایفون ۱۴5.200.000 تومانهزینه‌ی رجیستری ایفون ۱۴ پلاس5.800.000 تومانهزینه‌ی رجیستری ایفون ۱۴ پرو6.500.000 تومانهزینه‌ی رجیستری ایفون ۱۴ پرو مکس7.100.000 تومان


سوالات شما


ریجستر آیفون 14 در ایران


چه زمانی آیفون14 ریجستری میشود؟


تا به امروز زمان مشخصی برای ریجستر آیفون14 اعلام نشده. اما به گفته‌‌های امید قالیباف، آیفون 14 در روند رجیستری قرار گرفته. و فقط محدود به گوشی های آیفون 14 مسافری خواهد بود .


قیمت ریجستری آیفون چقدر است؟


همانطور که گفتیم قیمت ریجستری به مدل آیفون 14 بستگی دارد. هنوز قیمت مشخصی اعلام نشده. اما به صورت تقریبی قیمت‌ ریجستر گوشی‌های ‎آیفون 14 در جدول بالا آورده‌ایم.


آیفون14 چگونه ریجستر می‌شود؟


اگر  آیفون 14 به صورت عادی واردات تجاری باشد، شرکت وارد کننده کد رجیستری را به مشتری می‌دهد. اما اگر از طریق  واردات مسافری باشد، با توجه به بخشنامه‌های جدید گمرک، باید رجیستری در فرودگاه، با کارت بانکی و اسناد هویتی شخص وارد کننده صورت بگیرد و در سامانه همتا ثبت شود.


جمع بندی


تیم 123 خرید قصد داشت در این مقاله شما را از آخرین وضعیت ریجستر آیفون 14 در ایران مطلع کنه.امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه.


دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!