رویداد WWDC 2023

رویداد WWDC 2023

کمپانی اپل یکی از معروف‌ترین کمپانی‌های جهان می‌باشد که هر ساله محصولات جدید و باکیفیتی را عرضه می‌کند. یکی از رویدادها و اتفاقات مهم در این کمپانی، رویداد WWDC است. رویداد WWDC 2023 یکی از مهم‌ترین اتفاقات حوزه تکنولوژی خصوصاً گوشی می‌باشد. در این رویداد اپل، که به کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان معروف است آنچه در بروزرسانی جدید محصولات اپل اتفاق می‌افتد بازگو و بررسی می‌شود. رویداد WWDC 2023 به خودی خود یک کنفرانس جهانی مهم می‌باشد. در ادامه با 123 خرید همراه باشید تا به بررسی هرآنچه درباره رویداد WWDC 2023 وجود دارد، بپردازیم.

WWDC چیست؟

در ابتدا لازم است بدانید که کلمه WWDC مخفف worlde Developers Conference است که به معنی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان می‌باشد. در این رویداد توسعه‌دهندگان با مهندسین اپل دیدار می‌کنند. این رویداد در سال 2007 در ماه ژوئن برگزار شد و پس از آن نیز به جز یک سال عموماً در این ماه برگزار می‌شود. با توجه به اینکه در 2023 منع سفری برای کوید 19 وجود ندارد اگر WWDC 2023 به صورت حضوری برگزار شود، اولین کنفرانس حضوری پس از 2019 می‌باشد. پیش از این wwdc به صورت دیجیتال برگزار می‌شد. در این رویداد همانند سال‌های گذشته پیش نمایشی از نرم‌افزارهای آینده و بروزرسانی سخت‌افزاری محصولات اپل اعلام می‌شود. در حقیقت کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان فرصتی برای سازندگان است که در آن می‌توانند محصولات نرم‌افزاری اپل را برای سخت‌افزارهای مختلف آن جستجو کنند. بقیه مردم نیز در رویداد WWDC می‌توانند از بروزرسانی‌های بزرگ نرم‌افزاری اپل مطلع شوند.

در این رویداد معمولاً محصولات سخت‌افزاری جدید اپل عرضه نمی‌شود اما اپل در WWDC مک‌های جدید را عرضه می‌دارد. خصوصاً اگر مک‌ها مناسب کار توسعه‌دهندگان باشد. اما در مورد رویداد WWDC 2023 شایعاتی وجود دارد که علاوه بر مک بوک ممکن است هدست واقعیت ترکیب VR/AR نیز رونمایی شود. 

زمان برگزاری رویداد WWDC 2023

اگر شما اخبار کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان را دنبال کنید می‌دانید که این کنفرانس از 2007 تا کنون در ماه ژوئن برگزار می‌شود. این رویداد تنها در سال 2020 که اوج همه‌گیری کرونا بود در ژوئن برگزار نشد. عموماً این رویداد در دو هفته اول ژوئن برگزار می‌شود اما رویداد WWDC 2023 زمان برگزاری مشخص ندارد. این رویداد یک هفته طول می‌کشد و روز اول آن سخنرانی کلیدی اپل است که اعلان‌های بزرگ آن منتشر می‌شود. بطور کلی باید گفت که در حال حاضر نمی‌توان زمان قطعی برگزاری رویداد 2023 را مشخص کرد و برای اطلاع از زمان دقیق آن نیاز به صبر بیشتری می‌باشد. (در 2022 تاریخ WWDC در 5 آوریل تعیین و اعلام شد)

مکان برگزاری رویداد WWDC 2023

همانطور که می‌دانید این رویداد در سال 2020، 2021 و 2022 به صورت دیجیتالی برگزار شد. اما اگر WWDC 2023 به صورت حضوری برگزار شود احتمالا مکان آن مرکز کنفرانس مک انزی در سن خوزه کالیفرنیا می‌باشد. در حقیقت کاربران، منتظر کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان 2023 هستند تا همانند سال‌های قبل در آن به تعامل با مهندسین اپل بپردازند.

آیا برای ورود به کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل نیاز به پرداخت هزینه است؟

در سال‌های پیشین قیمت بلیط حضوری این رویداد حدود 15999 دلار اعلام شده بود. اما باید توجه کنید که این رویداد در سه سال گذشته به صورت کاملاً رایگان برگزار شد. به همین دلیل هنوز قیمت ورودی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان یا حتی رایگان بودن آن مشخص نیست.

امکان برگزاری رویداد WWDC 2023 و اتفاقات آن

رویداد WWDC 2023

در سال‌های اخیر پیش نمایش نرم‌افزاری در WWDC اعلام می‌شد و در سال 2023 نیز دلیلی برای عدم برگزاری آن وجود ندارد. بنابراین انتظار می‌رود در 2023 نیز همانند سال‌های گذشته نرم‌افزارهایی را که سخت‌افزار مختلف محصولاتش پشتیبانی می‌کند، اعلام کند. به علاوه پس از سخنرانی اپل دراین کنفرانس، نسخه بتای توسعه‌دهندگان به حاضران ارائه می‌شود. نسخه بتای عمومی نیز یک ماه پس از این رویداد و قبل از انتشار عمومی، در اواخر پاییز منتشر می‌گردد.

امکان بازدید آنلاین رویداد WWDC 2023 وجود دارد؟

رویداد WWDC 2023

یکی از مسائل مهم که بسیاری از کاربران به آن اهمیت می‌دهند، پیگیری این رویداد به صورت لحظه‌ای و به صورت آنلاین است. اگر شما علاقه‌مند به این رویداد هستید و امکان حضور در آن را ندارید از طریق راه‌های زیر آن را مشاهده کنید:

مواردی که انتظار می‌رود در رویداد WWDC 2023 بررسی شود

در رویداد پیش رو انتظار می‌رود که همانند سال‌های قبل نسخه بعدی از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای اصلی معرفی شود. به همین روال طبق پیش‌بینی‌ها موارد زیر در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان مطرح می‌شود:

ios 17 و ipados 17:

رویداد WWDC 2023

در رویداد wwds 2023 احتمالاً نسخه‌های جدید که روی نرم‌افزارهای آیفون و آیپد قابل اجرا هستند به نمایش می‌‌گذارند. احتمال دارد که ios 17 و آیپد 17 بسیاری از ویژگی‌های مشابه دارا باشند. نسخه کامل این نرم‌افزارها در پاییز و همزمان با آیفون 15 و آیپد جدید به نمایش درمی‌آیند. یکی از شایعات مطرح در زمینه ios 17 این است که در آن امکان دسترسی به فروشگاه‌های شخص ثالث باز می‌شود و می‌توان برنامه‌ها را در جایی غیر از اپ استور دانلود و نصب کرد. درباره صحت این شایعه و دیگر ویژگی و بهبودها در WWDC 2023 به طور قطعی مطلع می‌شوید. قابل ذکر است که یکی از مسائل مطرح در این رویداد، بررسی آیفون‌هاییست که از IOS 17 پشتیبانی می‌کنند.

macOS 14:

سال گذشته در WWDC شاهد رونمایی از پیش نمایش macOS13 بودیم که با نام vntura macOS نیز می‌شناسند. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2023 برخی ویژگی‌ که اپل قصد معرفی آن به مک را دارد رونمایی شود.

watchOS9:

در مورد نسخه بعدی watchOS و ویژگی‌هایی که برای ساعت‌های اپل به ارمغان می‌آورد هنوز اطلاعاتی دقیقی در دسترس نیست. اما انتظار می‌رود که ویژگی مدیریت انرژی یکی از مهم‌ترین خواسته کاربران در مورد واچ جدید اپل باشد.

هدست واقعیت ترکیب:

رویداد WWDC 2023

هدست جدید اپل یکی از هیجان‌انگیزترین محصولات جدید این کمپانی است. بر اساس شایعات پیش‌بینی می‌گردد که اپل این محصول جدید خود را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان 2023 رونمایی کند. طبق گفته‌ها این هدست دارای دو قابلیت واقعیت افزوده و مجازی می‌باشد. در مقاله‌های آینده 123 خرید به طور کلی شما را با ویژگی‌های این هدست آشنا می‌کنیم.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم آنچه در مورد رویداد WWDC 2023 مورد انتظار است و یا پیش‌بینی می‌شود را برایتان مطرح کنیم. اکثر موارد این مقاله تنها پیش‌بینی هستند و به صورت دقیق اطلاعاتی از آن‌ها در دسترس نیست تا توسط اپل اطلاع‌رسانی شود. فرصت زیادی تا برگزاری این رویداد نداریم، با 123 خرید همراه باشید تا اخبارهای این رویداد را به شما عزیزان اعلام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!