فعالسازی حالت بی صدا برای تماس ناشناس واتس‌آپ

بی‌ صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ

بی صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ یکی از ویژگی‌هاییست که جدیداً و در پی افزایش تماس‌های هرزنامه در واتس‌آپ ارائه شده است. گاهاً پیش می‌آید که شما از تماس‌های افراد ناشناس آزرده هستید و تنها تماس افراد محدودی را پاسخ می‌دهید. در حال حاضر در آیفون می‌توان تماس افراد ناشناس را بی صدا کرد که در بروزرسانی جدید شما می‌توانید این کار را برای تماس‌های ناشناس واتس‌آپ نیز انجام داد. در حقیقت با استفاده از این ویژگی تماس‌هایی که با فیلترهای خودکار سرویس شناسایی نمی‌شوند را می‌توان بی صدا کرد. برای این کار نیازی به اپلیکیشن خاصی نیست و ما در ادامه چگونگی بی‌ صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ را برایتان شرح می‌دهیم.

فعالسازی حالت بی صدا برای تماس ناشناس واتس‌آپ

طبق اعلام واتس‌آپ در ژوئن 2023 کاربران این پلتفرم قادر به استفاده از ویژگی جدید آن هستند. با این ویژگی تماس‌های دریافتی ناشناس به صورت کاملاً خودکار در حالت بی صدا قرار می‌گیرند. اسم این قابلیت جدید واتس‌آپ Silence Unknown Callers است که با رمزگذاری مخصوص خود به صورت خودکار از هرزنامه‌ها و یا تماس‌های ناشناس کلاهبرداری جلوگیری می‌کند. با استفاده از این قابلیت در حقیقت ضمن حفظ حریم شخصی کاربر، محافظت در برابر تماس افراد کلاهبردار و سودجو نیز ممکن می‌شود. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید آن را روشن کنید. در ادامه ما مراحل فعالسازی حالت بی صدا برای تماس ناشناس واتس‌آپ را برایتان شرح می‌دهیم.

  1. برنامه واتس‌آپ را باز کنید و به قسمت تنظیمات آن بروید.
  2. وارد صفحه Privacy شوید.
  3. گزینه Calls را انتخاب کنید.
  4. در قسمت تماس‌ها گزینه Silence Unknown Callers را مشاهده می‌کنید که برای استفاده از این قابلیت کافی است که آن را روشن کنید.

با تکمیل مراحل فوق دیگر تماس‌های ناشناس اعم از هشدارهای صوتی و تصویری زنگ نمی‌خورند. اما توجه کنید که این تماس‌ها در لیست تماس‌های اخیر واتس‌آپ قابل رویت هستند تا در صورت نیاز بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. در صورتیکه می‌خواهید تماس‌های ناشناخته را نیز دریافت کنید از طریق طی کردن مراحل بالا ویژگی را خاموش کنید.  

بی‌ صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ

نکاتی در خصوص بی‌ صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ

استفاده از این قابلیت واتس‌آپ برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های تلفنی یک راه مناسب به حساب می‌آید. با فعال کردن این قابلیت دیگر اعلانی از تماس برای شما نمی‌آید. در حقیقت هنگام تماس شخص ناشناخته در گوشی شما اعلان تماس نمایش داده نمی‌شود اما اگر نیاز به تماس با فرد نانشاس باشد شماره آن در لیست تماس شما قابل رویت است. نکته قابل توجه دیگر این است که فرد ناشناسی که در لیست گوشی شما نیست همچنان می‌تواند به شما پیام دهد و تنها تماس آن‌ها بی صدا می‌شود. اگر شما با فرد ناشناخته تماس بگیرید و یا حتی با او چت کنید دیگر قادر به بی صدا کردن تماس‌های دریافتی او نیستید و برای این کار باید فرد را در واتس‌آپ مسدود کنید.

جمع‌بندی

واتس‌آپ به منظور افزایش محبوبیت در بین بازاریان و جلب نظر کاربران خود از ویژگی جدید خود رونمایی کرد. با فعالسازی حالت بی صدا برای تماس ناشناس واتس‌آپ می‌توان از ارتباط با افراد ناشناخته جلوگیری کرد و از طرف دیگر از هرزنامه‌ها و کلاهبرداری‌ها جلوگیری کرد. مجموعه 123 خرید در این مقاله به توضیح چگونگی فعالسازی بی‌ صدا کردن تماس‌های ناشناس واتس‌آپ پرداخت. فعالسازی و استفاده از این قابلیت بسیار آسان است در صورتیکه شما تجربه استفاده از این ویژگی را دارید آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!