اپل WatchOS10

اپل WatchOS10

کمپانی اپل در کنفرانس  WWDC 2023 که به تازگی اتفاق افتاده در کنار رایانه‌های جدید مک از نسخه‌های سیستم عامل خود نیز رونمایی کرد که شامل اپل WatchOS10 می‌باشد. آپدیت اخیر سیستم عامل‌ ساعت‌های هوشمند اپل از ویجت‌های جدیدی برخوردار هستند. که کار با آن را آسان‌تر می‌کند و در حال حاضر ویجت‌ها بهتر از گذشته قادر هستند اطلاعات گوناگونی را در اختیار کاربران بگذارند. بعضی از اپلیکیشن‌ها هم شاهد باز طراحی هستند تا تجربه بهتری برای دارندگان ساعت‌های اپل را به ارمغان بیاورند.

تا با اپلیکیشن‌های باز طراحی به سرعت اطلاعات را مشاهده کنند، یک  Smart Stack جدید برای نشان دادن ویجت‌های درست در زمان نیاز،چهره ساعت جدید،معیارهای جدید،نمای تمرین، اتصال بلوتوث برای سنسورهای قدرت،سنسورهای سرعت، سنسور موزیک برای دوچرخه سواران است. ولی اضافه شدن قابلیت جدید قطب‌نما Waypoint و Maps به کوهنوردان کمک بیشتری خواهد کرد. برنامه Mindfulness ابزارهای بیشتری برای حمایت از سلامت روان را به نمایش می‌گذارد. Apple WatchOS10 امروز به عنوان نسخه بتای توسعه دهنده در دسترس قرار دارد. به عنوان یک به روزرسانی نرم‌افزار رایگان در پاییز امسال در دسترس قرار می‌گیرد.

اپل WatchOS10

امکانات و قابلیت‌های اپل WatchOS10

در کنفرانس WWDC ویژگی‌های جدیدی تا اواخر سال به اپل واچ‌ها اضافه می‌شوند. همانند؛ راه ساده شدن جدید برای پیمایش رابط و دسترسی سریع به محتوا، برنامه‌های بازطراحی،تمرکز بیشتر و دقیق‌تر برروی ابزارک‌ها به واسطه Smart Stack و قابلیت‌ها و امکانات جدید برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی اعلام شده است.

زبان طراحی جدید و ناوبری

با Apple WatchOS10 برنامه‎‌های بازطراحی شده اطلاعات بیشتری را در یک نگاه ارائه می‌دهند و راه‌های جدیدی برای پیمایش و دسترسی سریع به محتوا وجود دارد. معاون طراحی رابط انسانی اپل Alan Dye اظهار داشت: با Apple WatchOS10، رابط کاربری را دوباره طراحی کردیم. برای کاربران این امکان را فراهم کردیم که اپل واچ را همانند گذشته تجربه کنند. آپدیت اطلاعاتی که برای این کمپانی حائز اهمیت است. ناوبری ساده و یک زبان بصری جدید که از نمایشگر اپل واچ نهایت استفاده را می‌برد و در اختیار کاربران می‌گذارد. به علاوه ما قابلیت Smart Stack را معرفی کردیم که دسترسی سریع به اطلاعات فعال و مرتبط را از صفحه نمایش ساعت نمایش دهد.

اپل  WatchOS10

واچ فیس های جدید در اپل WatchOS10

Apple WatchOS10 دو صفحه ساعت جدید هنری و شاد را معرفی خواهد کرد؛پالت و اسنوپی.

  1. پالت: چهره پالت که اخیرأ در Apple WatchOS10 از آن رونمایی شده است. با بهره‌گیری از سه لایه متمایز، زمان را در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها نمایش می‌دهد و با تغییر زمان رنگ‌های نمایشگر نیز  تغییر پیدا می‌کند.
  2. اسنوپی: کمیک استریپ محبوب Peanuts در اپل واچ‌های نسل جدید با صفحه ساعت جدید اسنوپی و وودستاک جان تازه‌ای می‌گیرد. شخصیت‌ها با عقربه‌های ساعت تعامل و بازی می‌کنند،به شرایط آب و هوایی منطقه واکنش نشان می‌دهند و حتی زمانی که کاربر تمرین می‌کند، فعال می‌شود.

به پنج آپدیت‌ جدید و اضافه watchOS 10 می‌پردازیم

  • NameDrop: این قابلیت این امکان را فراهم می‌کند تا با نزدیک کردن اپل واچ به آیفون دیگر کاربران، به راحتی بتوانند اطلاعات تماس را به اشتراک بگذارند. به علاوه کاربران اپل واچ می‌توانند با لمس کردن دکمه اشتراک‌گذاری در My Card در برنامه مخاطبین، و یا با لمس برروی پیچیدگی صفحه ساعت My Card و سپس روبه رو Apple Watch با اپل واچ کاربران دیگر از قابلیت NameDrop استفاده کنند.

اپل WatchOS10

  • نقشه‌های آفلاین در آیفون(Offline maps on iPhone): این قابلیت این امکان را فراهم می‌کند هنگامیکه از Wi-Fi و یا خدمات تلفن همراه دور هستید. به ناوبری گام‌به‌گام،زمان تخمینی رسیدن،مکان‌ها در Maps دسترسی داشته باشد. به علاوه از این قابلیت می‌توانید در اپل واچ جفتی که در محدوده آیفون همراهش است،استفاده کنید.

  • FaceTime: کاربران قادر هستند از پخش پیام ویدئویی FaceTime استفاده کنند و به طور مستقیم آن را در Apple Watch به کار ببرند. در حال حاضر صدای گروهی  FaceTime در اپل واچ پشتیبانی می‌شود.

  • اپلیکیشن داروها(Medicines application): اگر دارویی 30 دقیقه پس از زمان برنامه‌ریزی ثبت نشدT میتواند یادآوری‌های بعدی را ارسال کند.

اپل WatchOS10

  •  (Apple Fitness+) برنامه های سفارشی را معرفی می کند: روشی نوین برای دریافت برنامه تمرینی یا مدیتیشن سفارشی براساس روز،مدت زمان،نوع تمرین و موارد دیگر، برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند. تا تمرینا و مدیتیشن‌های مختلفی را برای انجام یکپارچه پشت سر هم انتخاب کنند. Audio Focus به کاربران این امکان را می‌دهد که میزان صدای موسیقی یا صدای مربیان را اولویت بندی کنند.

اپل WatchOS10

نتیجه‌گیری

Apple WatchOS10 پتانسیل تغییر و ارتقا در بازار گوشی‌های موبایل را دارد. روش ارائه و اجرای تولید تعیین می‌کند  که چقدر سریع این اتفاق میفتد. رقابت اپل به احتمال زیاد سعی می‌کند محصول را از طریق کانال‌های توزیع خود دنبال می‌کند. ولی رد آینده اپل واچ منحصرأ بازار را رهبری خواهد کرد. استفاده از اپل واچ جنبه‌های مهمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مجموعه 123 خرید در این  مقاله به قابلیت‌ها و امکانات جدید واچ‌های نسل جدید اپل پرداخته که در پاییز امسال از آن رونمایی می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!