اپل واچ اولترا2

اپل واچ اولترا2

کمپانی اپل در کنفرانس اخیر خود از اپل واچ الترا2 رونمایی کرد. مقاوم‌ترین و تواناترین ساعت اپل اکنون با آپدیت‌های عملکرد از نسل پیشین نیز کارآیی بهتری دارد. اپل واچ اولترا2 قابلیت و امکانات جدیدی را برای قدرتمندترین ساعت هوشمند اپل فراهم می‌کند. اپل واچ اولترا2 تمامی ویژگی و امکاناتی را که کاربران درباره Ultra به آن علاقمند هستند را دارا است. همچنین مجهز به تراشه قدرتمند S9 SiP است. این ساعت اپل از روشن‌ترین نمایشگر برخوردار است. سیری برروی دستگاه، جست‌وجوی دقیق برای آیفون و قابلیت‌های پیشرفته را نمایش می‌دهد.

Apple Watch Ultra2 با سیستم عامل watchOS 10 کار می‌کند. برنامه‌های باز طراحی، Smart Stack، تجربه‌های جدید در حوزه دوچرخه سواری و ماجراجویی در آب را به همراه دارد. همچنین برای کمک به کاوش در فضای باز و صفحه ساعت جدید Modular Ultra را نمایش می‌دهد. با تمام پیشرفت‌های جدید این ساعت همانند نسخه‌ پیشین طول عمر باتری 36 ساعته را با استفاده منظم و تقریبا 72 ساعت در استفاده معمولی مصرف می‌کند. برای نخستین بار کاربران می‌توانند یک گزینه بی کربن از هر ساعت اپل انتخاب کنند که نشان می‌دهد نقطه اوج به سمت اپل 2023 می‌باشد. هدف کمپانی اپل بی طرفی کربن در کل تجارت، زنجیره تامین تولید و چرخه عمر محصولات تا سال 2030 است.

اپل واچ اولترا2 پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین ساعت کمپانی اپل تا به امروز است با عملکردی بی‌نظیر و به روزرسانی‌های نوین. برای علاقمندان به صفحه نمایش بزرگ، درخشان‌ترین صفحه نمایش، طولانی‌ترین عمر باتری، بهترین GPS از هر اپل واچ با طراحی فوق‌العاده، گزینه مناسب است.

اپل واچ اولترا2

تراشه قدرتمند S9 SiP برای اپل واچ اولترا2

 اپل واچ الترا2 قابلیت پشتیبانی از سیلیکون سفارشی اپل در S9 SiP کاملاً جدید را دارد. قدرتمندترین تراشه ساعت اپل در حال حاضر پیشرفت‌های سیستمی و ویژگی‌های کاملا جدیدی دارد. برای مثال حرکت دوبار ضربه زدن و سیری برروی دستگاه با قابلیت دسترسی و ثبت اطلاعات سلامت به صورت خصوصی و ایمن را نمایش می‌دهد. این ساعت هوشمند اپل یک موتور عصبی 4 هسته‌ای جدید دارد. که می‌تواند وظایف یادگیری ماشینی را تا دو برابر سریع‌تر از نسل پیشین Apple Watch Ultra پردازش کنند.

برروی اشاره دو ضربه سریع بزنید

نوآوری‌هایی مانند Digital Crown و Taptic Engine همراه با حرکاتی مثل ضربه زدن، لمس کردن انگشت، بالا بردن مچ و پوشش برای بی‌صدا کردن اپل را برای استفاده آسان می‌کند. با قابلیت جدید دوبار ضربه زدن کاربران قادرند به آسانی Apple Watch Ultra 2 را تنها با یک دست و بدون لمس نمایشگر کنترل کنند. کاربران می‌توانند با انگشت اشاره و شست دوبار به طور همزمان بر روی ساعت ضربه بزنند. تا به سرعت و به آسانی بسیاری از رایج‌ترین اعمال Apple Watch Ultra 2  را انجام دهند.

دوبار ضربه زدن به علاوه Smart Stack را از صفحه ساعت باز می‌کند و با یک ضربه دوبار دیگر پیمایش می‌کند. با دوبار ضربه زدن دکمه اصلی یک برنامه را کنترل می‌کند. بنابراین می‌توان برای توقف تایمر، پخش و توقف موقت موسیقی، یا به تعویق انداختن زنگ هشدار از آن استفاده کرد.

از این ویژگی می‌توان برای پاسخ و رد کردن تماس تلفنی، عکس گرفتن با کنترل از راه دور دوربین در اپل واچ یا حتی جابه جایی به نمای جدید Elevation در برنامه Compass برای مشاهده ارتفاع نسبی نقاط بین راه استفاده کرد. قابلیت دوبار ضربه زدن جدید توسط موتور عصبی در اپل واچ اولترا2 فعال است. که داده‌های شتاب سنج، ژیروسکوپ و حسگر نوری قلب را با الگوریتم یادگیری ماشینی جدید پردازش می کند. این قابلیت نشانه منحصر به فرد حرکات ریز مچ دست و تغییرات در جریان خون را در هنگام ضربه زدن با انگشت اشاره و شست که دوبار ضربه می‌زنند را تشخیص می‌دهد.

اپل واچ اولترا2

روشن‌ترین صفحه نمایش اپل واچ اولترا2 

این ساعت هوشمند از یک معماری جدید و پیشرفته نمایشگر با حداکثر روشنایی 3000 نیت برخوردار است. این نمایشگر 50 درصد روشن‌تر از نسل اول Apple Watch Ultra است. و می‌توان ادعا کرد یکی از درخشان‌ترین صفحه نمایش‌های کمپانی اپل تا به امروز است. برای خوانایی بیشتر در زیر نور شدید خورشید بسیار عالی عمل می‌کند. در اتاق تاریک یا در صبح زود کاربر می‌تواند نمایشگر را تا یک نقطه کاهش دهد تا باعث ایجاد مزاحمت برای دیگر افراد نشود. به علاوه چراغ قوه از معماری نمایشگر پیشرفته برخوردار است. چرخش Digital Crown به صورت موقت روشنایی را تا دو برابر افزایش می‌دهد تا راه را بهتر روشن کند.

اپل واچ اولترا2

قابلیت Ultra Watch Face

قابلیت Modular Ultra از نمایشگر بزرگ استفاده می‌کند و از بیرونی‌ترین لبه برای ارائه داده‌های بلادرنگ مثل ثانیه،ارتفاع یا عمق استفاده می‌کند. این ساعت هوشمند بیشترین پیچیدگی‌ها در میان هر صفحه ساعت دیجیتال اپل برای سفارشی کردن برای ورزش،ماجراجویی در فضای باز و فعالیت‌های آبی را ارائه می‌دهد.

Watch OS 10 برای اپل واچ اولترا2

Apple Watch Ultra 2 سیستم عامل OS10 را اجرا می‌کند.

  • یک رویکرد جدید برای مشاهده سریع اطلاعات با برنامه‌های باز طراحی شده و یک Smart Stack  جدید برای نمایش دادن ویجت‌های مرتبط درست در زمان نیاز
  • صفحه‌های ساعت جدید علاوه بر صفحه ماژولار اولترا جدید دارای اسنوپی، پالت، آنالوگ خورشیدی و نایک گلوب است.
  • حالت شب اکنون از حسگر نور محیط برای فعال شدن خودکار در تاریکی استفاده می‌کند.
  • اتصال بلوتوث برای قدرت سنج‌ها، سنسورهای سرعت و سنسورهای آهنگ به دوچرخه سواران تعلق می‌گیرد، معیارهای جدید و نمای تمرین و تمرینات را برای دوچرخه سواری فراهم می‌کند. قابلیت Power Zones به کاربران کمک می‌کند تا بهترین بهره را از آموزش  ببرند.  
  • تمرین‌های دوچرخه سواری به صورت خودکار به عنوان یک فعالیت زنده در آیفون‌ نمایش داده می‌شوند و با ضربه زدن می‌توانند از تمام صفحه استفاده کند.
  • نرم‌افزار Compass آپدیت شده ارتفاع فعلی را به صورت بلادرنگ نمایش می‌دهد و شامل نمای سه بعدی از نقاط بین راه می‌باشد که ارتفاع نسبی را نمایش می‌دهد.
  • نقشه‌های توپوگرافی جدید در برنامه Maps جزئیات مهمی همانند نقاط دیدنی و مسیرهای فرعی را نمایش می‌دهد. و جزئیات مفیدی همانند سایه‌اندازی تپه‌ها، خطوط کانتور، ارتفاع، و ایستگاه‌های راه  SOS سلولی و اضطراری را نمایش می‌دهد.
  • ابزارهای اضافی برای حمایت از سلامت روان و ثبت وضعیت ذهنی در اپلیکیشن Mindfulness استفاده می‌شود. 
  • توانایی اندازه‌گیری سپری شده در نور روز با استفاده ا زحسگر نور محیط برای کمک به کاهش خطر نزدیک بینی است.

نتیجه‌گیری

اپل واچ اولترا2 ترکیبی از قاب و بند انتخابی از Apple Watch SE و Apple Watch Series 9 نخستین محصولات بی کربن اپل هستند. به عنوان بخشی از اپل 2030 ردپای کربن اپل واچ اولترا2 به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. انتشار از سه منبع بزرگ گازهای گلخانه‌ای، برق و حمل و نقل کاهش می‌یابد. مقدار کمی از انتشار باقی مانده با اعتبار کربن باکیفیت بالا از پروژه‌های مبتنی بر طبیعت جبران می‌شود. اپل واچ اولترا2 در کنار حلقه آلپاین یا Trail Loop دارای 95 درصد تیتانیوم بازیافتی می‌باشد. در مقایسه با عدم وجود تیتانیوم بازیافتی در اولین اپل واچ اولترا لگوی جدید برروی جعبه اپل واچ اولترا2 مدل‌هایی از کربن خنثی را نمایش می‌دهد.

در این مقاله به بررسی قابلیت و امکانات این ساعت قدرتمند اپل پرداختیم.  

دیدگاهتان را بنویسید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!